Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Danıştay, Anadolu liselerine sınavsız öğretmen seçimini durdurdu  (Okunma Sayısı 11880 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Ağustos 2011, 08:24:05 »

MEB, 19.12.2010 tarihli yönetmelik değişikliğiyle, anadolu liselerine öğretmen seçimini yeniden düzenlemişti. Bu yönetmelik değişikliğinde, Fen ve Sosyal Bilimler ile Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Resim, Müzik, Beden Eğitimi öğretmenlerinin sınava dayalı olarak seçileceğini, Anadolu liselerine ise sınavsız öğretmen ataması yapılabileceğini düzenlemişti.Böylece Anadolu Liselerine öğretmenlerin sınavsız geçişleri sağlanmıştı. Danıştay, bu yönetmeliğie ilişkin olarak açılan iki ayrı davada, bazı maddelerin yürütmesini durdurmuştur.
http://www.memurlar.net/haber/203304/
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2011, 08:34:05 »

Buyur burdan yak.Ne olacak o kadar atama?!!

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
fyodor
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2011, 11:12:14 »

herhalde olan oldu artık gerisine bakacaklar
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2011, 20:10:23 »

geri almalılar çünkü haksız yere pek çok kişi atandı ama onlarda haksız yere perişan olacak....
ksimsek38
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2011, 23:04:33 »

Öğretmenleri üç yılda bir yeterlilik sınavına alacaklarmış. Bence önce yönetmelik yapan bakanlık yetkililerini her yönetmelik çıkmadan önce sınava almalılar. Allah aşkına birde dava konusu olmayacak işler yapın. Geçmiş dönemlerde benzer konuda madur olan çok öğretmenimiz oldu. üzülmemek,kızmamak elde değil...
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2011, 23:43:24 »

Arkadaşlar her ilde 1-2 tane Anadolu Lisesi varken sınavla öğretmen seçimini anladım. Şimdi bazı illerde 20-25 tane Anadolu Lisesi var.Bildiğiniz gibi 2 yıl içersinde genel lise kalmayacak.Sınava girmeyen öğretmenler nerede istihdam edilecek. Sonra Bakanlık yine bildiğini okur. Küçük bir değişiklikle uygulamaya devam eder.
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2011, 13:34:59 »

Evime 200 m uzaklıkta olan bir lisede görev yapıyordum. Anadolu Liselerine öğretmen seçme sınavında kazandığım puan ile Anadolu Lisesi Öğretmeni kadrosu almak için evime 40 km uzaklıkta olan bir okula Ekim 2010 da tayin istedim. Daha sonra Anadolu Liselerine sınavla öğretmen seçimi iptal edildi herkes bulunduğu okulda otomatikmen kadro aldı. Tabi bende meb'e dilekçe yazdım tekrar eski görev yerime dönmek istediğimi belirttim. Hayır dönemezsin kendin tayin istedin dediler. Şimdi İl merkezinden ilçe merkezine 2 otobüs değiştirerek 40 km yol gidiyorum. Bu sene Ekim ayında tayinim olduğu için 1 senem göreve sayılmayacak 3 sene daha orada görev yapacağım. "Ben Anadolu Lisesi öğretmeni olmak istemiyorum nerden çıktı şimdi bunlar" diyen öğretmenler Anadolu Lisesi öğretmeni oluyor sınavsız , sınav kazanıp kadro almak için okul değiştirenler sürünüyor. Aynı okulda görev yaparken kadro almak için yer değiştirdiğimiz bir matematik branşındaki arkadaşım: "O okuldaki öğretmenler bize şimdi her taraflarıyla gülüyorlar diyordu". Hakkaten güleriz ağlanacak halimize.
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 20 Ağustos 2011, 19:02:12 »

Haklısınız cogo hocam anadolu meslek lisesine gidip burnundan gelen arkadaşlarda  zamanında yer değiştiremedi şimdide yerler doldu... 3 senede birde yeterli msisin diye sınav oluruz.. Kesinlikle sag demeden sol demeden hep birliikte öğretmenlik hakları için sendikalarıda dinlemeden çünkü onlar parasını alıp susuyorlar gibime geliyor.. ayaklanmalıyız.. yoksa daha çok ensemize vurup agzımızdan lokmamımızı alırlar
pinussilvestris
Deneyimli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 20 Ağustos 2011, 21:34:35 »

İl içi atamalar iptal edilse tamam.ancak iller arasındada bu şekilde meslek lisesi yada düz liselerden anadolu liselerine bir sürü atama oldu.Bakalım nasıl çözülecek sorun.
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #9 : 22 Ağustos 2011, 11:51:15 »

arkadaşlar,bu keşmekeş çözümsüz bir şekilde devam edecek,madur olan akadaşlar hiç beklemeden idare mehkemesine dava açsın.bakanlığın düzenleme yapmasını beklerseniz,emekliliğiniz gelir.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 22 Ağustos 2011, 12:34:09 »

Ben geçen yıl sınavsız anadolu lisesi öğretmeni oldum.Gerisine karışmam,kimse hakkımı elimden alamaz.
ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 22 Ağustos 2011, 12:35:15 »

İdari mahkemeye dava açmak ve davanın sonuçlanmasını beklemek ve MEB'in alehine verilen bir sonucu MEB'in kabullenmesi size geri dönüş yapmaları nerden bakarsan 3-4 yılı bulur
Şu anda ortalık toz duman sınav açması gerekiyor,yaklaşık 300-400 kişinin tekrar eski okuluna geri dönmesi gerkiyor bunların bir kısmı ilk atama olduğundan eski okulları yok bir kısmı eş durumu veya il ler arası nakille gelmiştirBunlar ın geri dönme şansları yok Bu arada daha önce anadolu lisesinde çalışan insanların hakları var ve bunların bir an önce atamalarının yapılması gerekir
Bir ,iki hatta üç bilinmiyenli denklem ..... HA bu arada yeni bakanımızın mutlaka yeni bir şeyler yapma istekleri ve bu isteklerini ön plana çıkarması yeni sorunları doğuracaktır ORTALIK TOZ DUMAN tanrı bizi MEB'in gazabından korusun Bunu söyleyen 20 gün sonra 20 .yılını dolduracak olan bir öğretmen.......
ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2011, 12:39:10 »

Laktoz..... meb kafaya koymaya görsün anında bu hakkı elinden alır........ normalde hukuksuz atama kurbanı olabilirsin Herşeyin başı hukuk 
serdargurcum
VIP Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 22 Ağustos 2011, 14:44:02 »

İl dışından gelenler aynı ilde ihtiyaç olan başka okullara gönderilir ki bunun örneğini daha önce yaşadık. Diğerleri de eski okullarına gönderilir maalesef. Tabi MEB başka bir önlem almazsa.
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 22 Ağustos 2011, 22:13:34 »

Sevgili ataol O eskidenmiş artık bu memlekette ne adalet nede hukuk var.Bende buna güvenerek anadolu lisesi öğretmenliğim devam eder diyorum.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic