Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bu ülkede hiç mi eğitimden anlayan kişi yok? Yeni milli eğitim bakanı..  (Okunma Sayısı 13103 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 07 Eylül 2011, 20:45:53 »

Bu ne hırstır anlayabilmiş değilim. Kabinede bakan değişmiş,eskisi gitmiş yenisi gelmiş. Bana ne yemekte kullanılan etin parasını kaymakamlığın verip vermediğinden.Arkadaşım çok etklendin, vicdan yaptıysan kasap İsmailin et parasını bizler kendi aramızda toparlayıverelim.Neden bu ortamda bu kadar heyecan? Gideni mi sevmedin, geleni mi? Yok bunlardan kim gelirse gelsin ben kendimi tutamam sayfalar dolusu yer doldururum diyorsanız bilemem. Bu konudaki paylaşımlarınız kime ne kazandırdı bilmiyorum. Ama ben biriken öfkeyi görebildim. Yeni bakanın eğitim camiasının içinden biri olmasını ben de tercih ederdim. Ancak önce bir icraatları görelim bence.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 07 Eylül 2011, 21:01:45 »

Milli eğitim bakanını konuşmayacagızda kimi konusacagız burada,spor bakanını mı?
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 08 Eylül 2011, 19:28:47 »

Yeni bakanın şaşırmasını, eski bakanın şaşırmamasını, bir tarihte falanca yerde yenen filanca yemeğin etinin parasını, eski bakanın neden gittiğini de konuşacak değiliz ya! Ainesi işidir kişinin. Hele bir göstersin numaralarını.O zaman alkışlayacak mıyız, ıslıklayacak mıyız karar veririz.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #18 : 08 Eylül 2011, 20:39:00 »

Hani ilköğretimde Türkçe dersinde okuma yapılır ve daha sonra okuma parçası ya anlatılır yada soruları çözülür ve ona göre parça değerlendirilir...Bu forum yazısında da Ömer Dinçer ile ilgili olarak benim önyargıda bulunduğum yazı yada düşünce yok ama eski bakan ile ilgili var.Ki herkes tarafından bilinen eksiklikler sözkonusu en azından öyle olmasaydı ya gene eğitim bakanı olurdu yada burada göstermiş olduğu başarıdan dolayı kabineyi kurmakla görevli olan başbakan tarafından başka bir görev verilirdi.Oldumu böyle bir olay HAYIR o zaman demekki başbakan tarafından da başarısız gözükmüşken sizin savunmanıza bir anlam veremiyorum.Ha bana göre bireysel olarak bunların yapabilecek o kadar olumlu bir değişim de olamaz ancak köklü değişiklikler olması lazım ki bu da şu an çok zor gibi...Direkt tu kaka demiyorum kişisel olarak ama padişahım çok yaşada diyerek olumlu bir katkı olmaz.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
teaco
Uzman Üye

Performans: 133
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 13 Eylül 2011, 19:28:26 »

bakın sayın bakan il müdürleri toplantısında ne diyor  "Vatandaşlar kendilerine kötü muamele edildiği için bana şikayet mektubu yazıyorlarsa, haksız bile olsa onu haklı kabul ediyorum. Bu açıdan net bir mesaj vermek istiyorum . Bu mesajı medya nasıl anlayacak bilmiyorum ama mesajım şu: Vatandaşı üzerseniz, ben de sizi üzerim. Bunu net bir şekilde söylüyorum. Vatandaşın haksız talep veya şikayetlerini anlatmak da dilimiz döndüğünce bize düşer." dedi.
        haksız olsa bile haklı kabul ediyorum, yani yalan bile olabilir..bu sözler benim için yeterli..olumlu icraat beklentim de yok, ümidim de yok!!!!
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #20 : 13 Eylül 2011, 20:27:41 »

sadece 2 olay
1-Zonguldaktaki maden kazasından sonra ne dedi
2-TEKEL işçilerine karşı tavrı nasıldı...google amca sağolsun...

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
efe.karsiyaka
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 16 Eylül 2011, 21:13:32 »

Hep eleştiri güzelde Milli Eğitimin okulların bu köhne yapısını değiştirmek için ne yapılabilir.Birazda bununla ilgili düşünceleri paylaşırsak iyi olur. Herkesin yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.
kayaogretmen
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : 10 Ekim 2011, 18:25:22 »

demekki bakanlık yapacak eğitimci yok içim acıyor ülkemin eğitimcilerine
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic