Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mersin Coğrafya Çalıştayı  (Okunma Sayısı 6152 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 03 Nisan 2011, 13:11:38 »

“Coğrafya'da Yeni Yaklaşımlar ve Eğilimler Çalıştayı”
(25-26 Mart 2011, Mersin)
Yer: Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Prof.Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi C Salonu

Mersin Üniversitesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Coğrafya Kurumunun işbirliğiyle Yrd.Doç.Dr. Ali MEYDAN’ın koordinatörlüğünde “Coğrafya’da Yeni Yaklaşımlar ve Eğilimler

Aşağıdaki linkte Yrd.Doç.Dr. Ali MEYDAN hocamızın düzenlemesiyle çalıştayın bir özetini bulabilirsiniz.
http://www.dosyaupload.net/896857.html

Arazi çalışmalarında benim çektiğim bazı gezi fotoları.

Kanlı Divane

Cennet obruğu vadisi

Astım Mağrasından sarkıt ve Dikit oluşumları

Göksu'nun Silifkeye girişinde çizdiği menderes

Silifke Kalesinin içindeki harebe

Mersin-Silifke arası Kalanklı kıyı tipi görüntüleri

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2011, 14:13:11 »

Doğal çevreyi oldukça çok güzel görüntülemişsiniz hocam ,mutlaka çok yararlı bir çalıştay olmuştur coğrafyacılar için.
Paylaşımınız için teşekkürler.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2011, 14:57:15 »

2. Günki arazi gezisine katılamadım ama faydalı bir faaliyetti. Burada böyle şeyleri  görmek zor oluyor. Yalnız Mersin Üniversitesinde Coğrafya bölümü olsa benzer faaliyetler artar diye düşünüyorum. Bakalım sözler verildi.
western22
VIP Üye

Performans: 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

S.TELLİOĞLU Mersin Akdeniz Anadolu İmam Hatip L.

« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2011, 15:16:50 »

ikinci günkü geziye bende katılamadım.Ali MEYDAN hoca güzel bir etkinlik düzenlemiş.Kendisine teşekkür ediyorum.Ancak şunu da belirtmek isterim;konumuz “Coğrafya'da Yeni Yaklaşımlar ve Eğilimler Çalıştayı” ama Yüzen Adalar hariç yeni bir yaklaşım göremedim.değerli hocalarımız,bizim okullarda yaptığımız sunuların benzerini bizlere anlattı.Öğrencileri bu çalıştaya götürseydik çok daha yararlı olacaktı.Tabiki bu benim fikrim.farklı düşünenler tabiki olacaktır...Saygı duyarım...

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2011, 19:09:02 »

ikinci günkü geziye bende katılamadım.Ali MEYDAN hoca güzel bir etkinlik düzenlemiş.Kendisine teşekkür ediyorum.Ancak şunu da belirtmek isterim;konumuz “Coğrafya'da Yeni Yaklaşımlar ve Eğilimler Çalıştayı” ama Yüzen Adalar hariç yeni bir yaklaşım göremedim.değerli hocalarımız,bizim okullarda yaptığımız sunuların benzerini bizlere anlattı.Öğrencileri bu çalıştaya götürseydik çok daha yararlı olacaktı.Tabiki bu benim fikrim.farklı düşünenler tabiki olacaktır...Saygı duyarım...
Hocam aslında yüzen adalarda çok yeni bir yaklaşım değilde 3 yıl öncesinden coğrafya.biz takipçilerinin sitede gördüğü(http://www.cografya.biz/forum/turkiyede-yuzen-adalar-t8381.0.html) ve 12.sınıf kitabının kapağında en azından resminin varlığını biliyorduk.Beklentimiz çalıştayın daha akademik seviyede geçmesiydi o açıdan biraz yavan kaldı.Ama Coğrafaya bölümünün bulunmadığı bir Üniversitenin tek Coğrafya öğretim üyesiyle organize ettiği bu etkinlik takdire değer tabi.Emeği geçenlere başta Ali Meydan Hoca ya bende teşekkür ediyorum.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2011, 05:58:47 »

MERSİN çalıştayıyla ilgili  bilgi,sitede yayınlandı mı? Yoksa ben mi kaçırdım diye düşünmekteyim.Akademik düzeyde olmasa da biraraya gelmemiz güzel düşünce,bu konuda hazırlıkları,çalışmaları yapanları takdir etmek gerekir.Tabi ki öğrencilei götürebilirsiniz sayın hocam,ben defalarca götürdüm.Her gezinin ,her çalıştayın keyfi farklı diye düşünüyorum.SAYGIYLA ,İYİ ÇALIŞMALAR.
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2011, 06:55:06 »

mustafa hocam,arazi gezisini özetleyen fotoğrafları seçmişsiniz.çalıştaya adanadan harici olarak katılan üç öğretmenden biri olarak öncelikle emeği geçen hocalarıma teşekkür ediyorum,ben gerek çalıştaydan,gerekse arazi incelemesinden çok şeyler öğrendim.özellikle ali meydan hocamız ve biyoloji bölümünden ayşe everest hocamızın katkıları ayrı bir renk kattı.aynı yere gezi yapmayı düşünen arkadaşlarımızın bu hocalarımızdan yardım almalarını tavsiye ederim.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic