Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümü  (Okunma Sayısı 20296 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« : 07 Ekim 2008, 20:09:17 »

Ağustos ayında TÜBİTAK ve Ege Coğrafyanın birlikte düzenlediği doğa eğitimine katıldım. Orada Ege Coğrafyanın çok değerli hocalarıyla birlikte çalıştık, okulu ve yapılan çalışmaları gördük. Gerçekten takdir edilecek çalışmalar olduğunu gördüm ve bir coğrafyacı olarak çok sevindim. Aşağıya bu çalışmada çekilmiş fotoğraflar yer alıyor.Bu fotoğraflar sadece coğrafya bölümüyle ilgili olanlar. Bunların dışında doğa tarihi müzesi, Botanik bahçesi, Spil Dağı,Aigai,Soma Termik Santrali, Ovacık Altın madeni, Arkeolojik çalışmalar(ki bu çalışmalarda İzmir'in tarihinin bilinenin aksine 8000 yıl öncesine dayandığı ortaya konuyor), Gediz Deltası-Kuş Gölü Milli Parkı da var.

Açılış töreni

Prof. Dr. İlhan Kayan ve Prof. Dr. Mustafa Mutluer

İlhan hoca ders anlatıyor.

Prof Dr. Asaf Koçman Kula'da ders anlatıyor.

YARDIMCI DOÇENT  LÜTFİ İHSAN SEZER Manisa Fayı önünde fay aynasını anlatıyor.

YARDIMCI DOÇENT  ARİFE KARADAĞ Soma Linyit yataklarında bulduğumuz fosilleri anlatıyor.

Fosil arıyoruz.

Osmancalı Fosil Ormanı-Fosilleşmiş ağaçlar.

Asistan ve Coğrafya öğrencileri sondaj çalışmasında.

Salhane düzlüğünde sondaj çalışması

Çıkan unsurlar değerlendiriliyor.

YARDIMCI DOÇENT  MUHİBULLAH KİRAMİ ÖLGEN laboratuvarda  polenleri görmemiz için mikroskobu ayarlıyor.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
beylerbeyi68
Uzman Üye

Performans: 36
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2008, 20:44:49 »

Türkiye'de açılan coğrafya bölümleri içerisinde 3.sırada yer alıyor.Her coğrafyacı için İstanbul Edebiyat,DTCF gibi Ege coğrafya'nın da ayrı bir yeri vardır.Atatürk coğrafya'da okurken,temel başvuru kaynaklarımız bu üç fakültemizin yayınları idi.Ege coğrafya yayını,prof Dr.İbrahim ATALAY'ın yazdığı Toprak coğrafyası,Türkiye Vejetasyon coğrafyası ders kitabımız dı.Ege Coğrafya Dergisini'de takip ederdik.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2008, 21:12:37 »

Hocam ne mutlu size çok değerli hocalarımızla bir arada olmuşsunuz herşeyden önemlisi o havayı teneffüs etmek.
ugur19
Moderator

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2008, 21:35:14 »

Çanakkale mezunu olmama rağmen derslerimize giren Asaf Hocamızı(jeomorfoloji tutkusunu aşılayan hocamdır.), Lütfi İhsan Hocamızı (özellikle klimatolojide harikadır) ve Mustafa Hocamızı hatırlattığınız için teşekkür ederim Kemal Hocam.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2008, 21:52:55 »

Çanakkale mezunu olmama rağmen derslerimize giren Asaf Hocamızı(jeomorfoloji tutkusunu aşılayan hocamdır.), Lütfi İhsan Hocamızı (özellikle klimatolojide harikadır) ve Mustafa Hocamızı hatırlattığınız için teşekkür ederim Kemal Hocam.
Özellikle hocaların fotoğraflarını sizin ve öğrencileri olduğunu bildiğim arkadaşlar için ekledim sayın hocam..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
ugur19
Moderator

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2008, 21:54:47 »

Özellikle hocaların fotoğraflarını sizin ve öğrencileri olduğunu bildiğim arkadaşlar için ekledim sayın hocam..

Çok sağol Kemal Abi.Hele Asaf Hocanın tatlı dili var ya bir harika değil mi?Emekli olunca değiştiyse bilemem ama...

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
Güz
Deneyimli Üye

Performans: 111
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2008, 22:18:46 »

Hocam, Asaf Hocam hiç değişir mi? O efendiliği, nezaketi, güler yüzü, bilgisi, tatlı dili.. Bence herşey aynıdır ve sonsuza kadar aynı kalacaktır....   Wink
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2008, 23:08:39 »

Hocam, Asaf Hocam hiç değişir mi? O efendiliği, nezaketi, güler yüzü, bilgisi, tatlı dili.. Bence herşey aynıdır ve sonsuza kadar aynı kalacaktır....   Wink
Haklısınız hocam, hep güleryüzlü ama ciddi, işini yapan bir hoca. Kula maden suyuna gittik,yanık yöreyi dolaştık. ciddi ama bir o kadar da espri anlayışı olan biri.

Yeliz Kamiş
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2008, 05:49:35 »

hocam ben de Ankara ünv'nde DTCF'de öğrenciyken coğrafya kongresine katılmak için Ege ünv'ne gitmiştim...ve gerek hocaları gerekse fiziki yapısı beni çok etkilemişti...özellikle İlhan hocama hayran kalmıştım...bu yıl Kaz Dağı Doğa Eğitimi kampında tekrar İlhan hocamı görme şansım oldu, şimdi burda da fotoğraflarını görünce paylaşımınız için teşekkür etmek istedim...
sevgiler

güzel günler göreceğiz çocuklar...güneşli günler...motorları maviliklere süreceğiz...
olimpos
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2008, 10:18:31 »

Okuduğum yıllarda İlhan hocamın hayranıydım tek dersini kaçırmadım.Asaf hocam içinde aynı şeyi söyleyebilirim.O günlere döndüm bir anda ne günlerdi çok çabuk geçiyor zaman.İşin kötü tarafı bu tip etkinlikleri kaçırıyorum ona üzüldüm çok.Tekrar okul yıllarına dönmek İlhan hocamın arazideki ders anlatışını dinlemek güzel olurdu.Fotoğraflar için çok teşekkürler.Bu arada bölümümüzün unutulmazı Cezmi hocamızıda rahmetle anıyorum.
dersaneci
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 03 Mayıs 2009, 18:29:54 »

Okuduğum yıllarda İlhan hocamın hayranıydım tek dersini kaçırmadım.Asaf hocam içinde aynı şeyi söyleyebilirim.O günlere döndüm bir anda ne günlerdi çok çabuk geçiyor zaman.İşin kötü tarafı bu tip etkinlikleri kaçırıyorum ona üzüldüm çok.Tekrar okul yıllarına dönmek İlhan hocamın arazideki ders anlatışını dinlemek güzel olurdu.Fotoğraflar için çok teşekkürler.Bu arada bölümümüzün unutulmazı Cezmi hocamızıda rahmetle anıyorum.
EGE COĞRAFYA Mezunu olarak sizinle aynı duyguları paylaşıyorum.Bende İLHAN Hocamıza hayrandım,çok güzel yıllardı okul yıllarımız.Allah CEZMİ HOCAMIZINDA mekanını cennet etsin...
s.ak
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 25 Ağustos 2009, 21:32:13 »

SAYIN HOCALARIMIN KIYMETİNİ MALESEF MEZUN OLDUKTAN SONRA ANLIYORUM...OKULDAYKEN BİZİ ÇOK ZORLADIKLARINI DÜŞÜNÜRDÜM AMA NE YAPTILARSA NE KADAR DA İYİ YAPMIŞLAR...BÜTÜN EGE COGRAFYADAKİ HOCALARIMA TEŞEKKÜR EDERİM..EMEKLERİNE SAĞLIK...
ay09
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 29 Ağustos 2009, 23:45:59 »

Bende EGE COĞRAFYA dan mezunum.Bu güzel paylaşımlardan dolayıbirkez daha gurur duydum. Asaf hocam lisans bitirme tezi danışmanımdı. Çok güzel günlerdi hepsinin ellerinden öperim. Sağolun hocam bu fotoğraflarla o güzel günlerimizi bize tekrar hatırlattığınız için....
piyaf
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2009, 20:45:36 »

Bende bir ege coğrafya mezunu ve diğer arkadaşlarım gibi İlhan hocamızın ve tabiki bilgisi yanında insanlığıylada gönlümüzü fethetmiş Asaf hocamızın hayranı olarak çok duygulandım. Paylaşım için çok teşekkkürler...Ayrıca bizi coğrafyacı yapan ege üniversitesi coğrafya bölümünün kıymetli hocalarına da sonsuz teşekkürler.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic