Anket
Soru: Karekök yayıncılığın 11.sınıf MPS  coğrafya kitabını (ERGİN TAYLAN) nasıl değerlendiriyorsunuz?
Hiç görmedim,duymadım ama mutlaka alacağım. - 11 (45.8%)
Yazılı sorularımın çoğunu bu kaynaktan hazırlıyorum. - 0 (0%)
Etkinlikleri çok iyi ve farklıdır. - 4 (16.7%)
Konu anlatımı çok detaylı ve iyidir. - 2 (8.3%)
Türkiye'nin en iyi yardımcı kaynak kitabıdır. - 6 (25%)
40 dk.lık dersler düşünülerek hazırlanmış. - 1 (4.2%)
Beğenmekte zorluk yaşıyorum. - 0 (0%)
Toplam oy: 0

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Karekök yayıncılık 11.sınıf MPS coğrafya kitabı  (Okunma Sayısı 11917 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ergintaylan
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Aralık 2011, 08:49:09 »

Karekök yayıncılığın 11. sınıf MPS coğrafya kitabının yeni baskısını mutlaka incelemenizi isterim.
* Türkiye'de kabul gören köşetaşı anlatım sistemiyle her bir kazanım yada detaylandırılmış kazanımlar örnek bir soru üzerinden öğrenciye kavratılıp özlü ve kısa konu anlatımıyla işlenmektedir. MPS kitaplarının sol sayfalarında kazanımın özlü ve pratik anlatımı, sağ sayfalarda o kazanım ile ilgili etkinlik örnekleri ve 3 tane de çoktan seçmeli soru vardır.
* Ünite sonunda her kazanımla ilgili tarama testi, ardırdan ünite ile ilgili 2 tane konu testi, ardından o ünite ve kazanımla ilgili şimdiye kadar çıkmış ÖSYM soruları ve çözüm sayfaları bulunmaktadır.
* Sistemin bir parçasını anlatayım: Diyelimki tarama testini çözen bir öğrenci 5. ve 9. soruları yanlış yaptıysa 5. ve 9. köşetaşını yani ünitenin 5. ve 9. kazanımını iyi öğrenenmemiş demektir. Öğrenciden istenen 5. ve 9. köşetaşını tekrar okuyup öğrenmeyi tamamlamasıdır.
* Çok farklı ve sisteme dayalı bir coğrafya öğretim kaynağı olduğunu söyleyebilirim.Tüm kazanımlar Türkiye'de örneği olmayan bir biçimde detaylandırıldı, düzenli bir şekilde işlendi, anlatım ve etkinlik sayfaları 40 dk.lık ders saatlerine göre düşünülüp dizayn edildi. 2 yıldır yüzlerce öğretmen tarafından kullanılan bu kitabımı coğrafyayı severek öğreten herkese ithaf ediyorum. 11.sınıf TM ve SOSYAL grupta olan tüm öğrencilerimizin bu kitabı edinmesi isterim. Bu kitap hem yazılılara hem de LYS sınavına hazırlık için büyük önem taşımakta ve kolaylık sağlamaktadır.
Kitapla ilgili aksi görüşleri savunan ve genel yargıda bulunmak isteyen her öğretmenin ve öğrencinin eleştirilerini de almak isterim.
Aşağıda bu kitaptaki bir soru örneğini paylaşıyorum.Soruları arada sırada değiştirip farklı olanları da paylaşacağım.

KAREKÖK YAYINCILIK COĞRAFYA KİTAP YAZARI
cografyacı023
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2011, 23:51:50 »

dalga mı geçiyorsunuz? görmediğim kitap hakkında nasıl ankete katılabilirim.. gönderirseniz? görüşlerimizi yazmış olacağız
smiler
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2011, 04:40:39 »

Görmedik, bir örnek gönderirlerse bakarız...
ergintaylan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2012, 12:35:17 »

11.sınıf MPS coğrafya kitabımı kullanan sayın öğretmen arkadaşlarım.Bu kitaptaki kazanımların işlenişini ve ders saatlerine uygun olup olmadığını nasıl değerlendiriyorsunuz.Güncellenen ve etkinliklerle zenginleştirilmiş bu kitabı kullanırken umarım çok keyif alıyorsunuzdur.

67okan
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2012, 18:19:48 »

11.sınıf MPS coğrafya kitabımı kullanan sayın öğretmen arkadaşlarım.Bu kitaptaki kazanımların işlenişini ve ders saatlerine uygun olup olmadığını nasıl değerlendiriyorsunuz.Güncellenen ve etkinliklerle zenginleştirilmiş bu kitabı kullanırken umarım çok keyif alıyorsunuzdur.

hocam forumu hiç boş bırakmıyorsunuz, maşallahınız var.
Ben örnek kitap talep etmeyi düşünürken karekök yayınlarından okulumuzun yaptığı başka bir alışveriş sonucu hediye olarak 9-10-11 ve Temel Bilgiler kitabı, son 25 yılın öss coğrafya soruları kitabı geldi, bu şekilde inceleme imkanına kavuştum, olumsuz herhangi birşey söylemem mümkün değil .

Üstte örnek soru sonra konu anlatımı, sonra sorunun çözümü , sonra boşluk doldurma, doğru-yanlış ve çoktan seçmeli sorular, ünite sonunda da çoktan seçmeli sorular ve üniversite sınavlarında çıkmış sorular,güzel olmuş, fakat tanıtım için burada belli konuları örnek olarak yayınlayın, mutlaka örnek kitapların öğretmenlere ulaşması lazım, bu da ek maliyet demek ama görmeden öğretmenlerimiz nasıl tavsiyede bulunsun yada bu anketlere nasıl katılsın,  bulunduğum ilçede 15 tane coğrafya öğretmeni varsa karekök yayınlarının coğrafya kitabını inceleme fırsatı bulan ya 1 kişi ya 2 kişi diğer kişisel yayınlar içinde geçerli, tabii ki zambak, çözüm, coşku gibi pazarlama ve reklam sistemi gelişmiş firmaların yayınları öğretmenlerde ve öğrencilerde daha yaygın bulunuyor.

Kitaplarınız güzel hazırlanmış, elinize ve emeğinize sağlık, inşallah karşılığını en iyi şekilde alırsınız...
alpaslan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2012, 09:29:36 »

hocam size özel mesajda gönderdim kitabınızı görmeden eleştirmek mantıksız olur kitabınızı gönderirseniz eleştiride ve katkıda bulunmaya çalışırım
ergintaylan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2012, 10:55:14 »

Türkiye'nin en çok kullanılan ve tavsiye edilen 11.sınıf coğrafya kaynak kitabının bu yılki baskısında, değişen kazanımlar detaylandırılarak işlendi. Tüm öğrencilere ve öğretmenlerimize duyurulur.
Aşağıda bir soru örneği daha paylaşıyorum.

bulutermenek
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2012, 11:35:59 »

İstemiştim ama tarafıma gönderilmedi.O nedenle yorum yapamıyorum.
*zehra*
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2012, 18:11:31 »

Ergin Taylan öğretmenim bu sene öğrencilerimizle birlikte kullandığımız 11. sınıf MPS coğrafya kitabınızdan çok memnun kaldık. Özellikle MEB kazanımlarının köşetaşı sistemiyle detaylandırılarak anlatılması sınıfta işimi çok kolaylaştırdı. Fakat karekök yayıncılığı aradığımda  11. sınıf soru bankanız yada etkinlik kitabınızın daha çıkmadığını söyledi. Artık seneye kaldı. Eğer 11. sınıf soru ve etkinlik kitabınız çıkarsa mutlaka almak isteriz. Çalışmalarınızı takip ediyor coğrafya camiamıza getirdiğiniz kalite ve yenilikler için size teşekkür ederim.Emeğinize sağlık...
tefra
Uzman Üye

Performans: 76
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2012, 19:02:43 »

21.jpg dosyalı sorunuzda:
- "killi toprakların yaygın olduğu" demişsiniz. Doğrusu -killi tabakalar olmalıydı.
-"C de tropikal siklonların verdiği zarar daha fazladır" demişsiniz. Ama sorunun haritasında matematik konumu belirten koordinat sistemi yok. Bu nedenle tropikal siklon konusunda yargıya ulaşılamaz! Bu nedenle soru kökü eksik.
-D ve E de yer yer su baskınları görülür" demişsiniz. Sel ve su baskınlarının yaşanması için, bir yerleşme alanında "kuru dere" olması gerekmez hatta akarsu olmasıda gerekmez.

iyi çalışmalar
*zehra*
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2012, 11:04:11 »

Ergin hocam temel coğrafya bilgileri kitabınızın yeni baskısını ne zaman görebileceğimizi söylerseniz iyi olacaktır. Mesaj kutunuz dolu olduğu için size ulaşamıyoruz.
tefra
Uzman Üye

Performans: 76
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2012, 15:30:07 »

21.jpg dosyalı sorunuzda:
- "killi toprakların yaygın olduğu" demişsiniz. Doğrusu -killi tabakalar olmalıydı.
-"C de tropikal siklonların verdiği zarar daha fazladır" demişsiniz. Ama sorunun haritasında matematik konumu belirten koordinat sistemi yok. Bu nedenle tropikal siklon konusunda yargıya ulaşılamaz! Bu nedenle soru kökü eksik.
-D ve E de yer yer su baskınları görülür" demişsiniz. Sel ve su baskınlarının yaşanması için, bir yerleşme alanında "kuru dere" olması gerekmez hatta akarsu olmasıda gerekmez.

iyi çalışmalar

Sayın Ergin Taylan, ben Coğrafya adına yayınlanan her soruyu inceleme, eleştirme ve varsa bana göre hatalarını dile getirme hakkına sahibim.
Bu hakkımı kullanabilmek için soruyu hazırlayan kişileri tanımama da gerek yok.
Sizi de şahsen tanımam. Lütfen konuyu saptırmayın. Ben kimsenin ticari ortağı da değilim hasmı da değilim.

---- bu iletiyi özelden attığınız mesaja istinaden yazdım -----
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic