Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İB programı uygulayan özel liseler  (Okunma Sayısı 5540 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ergintaylan
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Ocak 2012, 17:28:36 »

Saygıdeğer arkadaşlar.İB diploma programını uygulayan bir kolejde coğrafya öğretmeni iseniz sizinle paylaşmak istediğim bazı konular var.Bana bu siteden ulaşabilirseniz sevinirim.

KAREKÖK YAYINCILIK COĞRAFYA KİTAP YAZARI
ergintaylan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2012, 19:57:39 »

Bu siteye kolej öğretmenleri üye değil mi? Yada İB programında ders veren bir coğrafya öğretmeni yok mu?

acemi çaylak
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2012, 14:36:27 »

hocam ben Ankarada gazi üniversitesi özel okullarında görev yapmaktayım okulumuzda IB programına bu sene geçildi
asiyabend
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2012, 15:45:08 »

İB programı ne? beni mazur görün...
ergintaylan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2012, 20:07:32 »

Uluslararası bakalorya eğitim programının kısaltmasıdır.Genellikle Türkiye'nin seçkin özel liselerinde uygulanan ve tamamen yapılandırmacı eğitim yöntemlerinin uygulandığı, düşünen,sorgulayan,araştıran,planlayan ve çözümleyen insan yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim programıdır.Tamamen öğrenme sürecine odaklı bir sistemi olan sınavları ve öğretmenleri farklı olan bir programdır.Bu tip liseleri bitiren öğrencilerin çoğu genellikle yurt dışında yüksek öğretim hayatını sürdürmektedir.İB programında ders veren ve başarılı olan öğretmenler seçkin,aranan ve kaliteli öğretmenlerdir.Maaşları 3000-5000 lira arasındadır.

geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2012, 07:48:25 »

Ben IB eğitimi veren bir okulda çalışıyorum hocam. Bu sene başladığım için derslerine girmiyorum. Ancak yardımcı olabileceğim bir sorunuz olursa arkadaşlara danışıp size dönebilirim.

Fahrettin ASPİRİN
ergintaylan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 16 Ocak 2012, 08:03:28 »

Sayın geomaster hocam.Benim okulum da IB programına geçmek için bu sene başvuru yaptı ve denetleme geçireceğiz.Eğer bir final sınavı örneği yada bu denetlemelerde en çok nelerin sorulduğunu bilirsem iyi olacak diye düşünüyorum.IB eğitimi veren bir coğrafyacı arkadaşınız varsa yardımlarınızı bekliyorum.

geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : 16 Ocak 2012, 11:23:52 »

Hocam benim bidiğim IB akreditasyonu için önce bir önizleme ekibi gelir ve okulun programını, imkanlarını vs. inceler. Sonra hazırlanan rapora göre izlenecek yolu belirlerler. Bunun için de okul bir IB koordinatörü atar. Çıkar rapora göre de idare öğretmenleri yönlendirir ve eğitir. Yani siz de burada bir nevi öğrencisiniz. Size yol gösteren birileri olmak zorunda. Tabi denetleme ekibi  ders gözlemi yapmak isteyebilir bunun içinde etkinlikler içeren bir demo ders hazırlarsınız. Soru orneklerini de gösterirsiniz. Size sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. IB soruları yoruma dayalı (essay) sorular şeklinde uzun cevaplı ancak ayrıntılı puanlamalı oluyor. Ancak kimsede bu işi damdan düşer gibi bu işi layıkıyle yapacak değil. Yani dediğim gibi bir eğitim ve adaptasyon süreciniz olacaktır. Arkadaşlara da uygun bir zamanda sorup farklı bilgiler edinirsem size tekrar yazarım.

Fahrettin ASPİRİN
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic