Anket
Soru: 10.SINIF COĞRAFYA KİTABI ÖĞRENCİLERE YARARLIMI
çok yararlı
yararlı
normal
daha iyisi olabilirdi
hiç birşey öğretmiyor

Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lise 2 coğrafya kitabı öğrencilere yararlımı  (Okunma Sayısı 29988 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kovan1907
Yeni üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 09 Kasım 2007, 17:30:01 »

sizin görüşlerinizi almak istedim sayın öğretmenlerimiz ve arkadaşlarım
cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2007, 17:58:29 »

hocam lise 2 mi 10. sınıfmı onu belirtsek daha iyi olur.

anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2007, 18:11:27 »

Evet çok faydalı bir kitap olmalı ki eskiden yardımcı ders kitapları sadece yabancı dil derslerinde var  iken şimid coğrafya dersindede yardımcı kitapa ihtiyaç var.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2007, 18:13:23 »

hocam 10. sınıf konusunda meb in kitabını inceleme fırsatım olmuştu geçen yıl çalıştığım yerdeki öğrencilerin kitaplarından..fakat bugün elime bir kitap ulaştı...şimdi inceliyorumda...kitabın ilk sayfasını açtığımda dahi hissettiriyor ne kadar güzel, özenle hazırlanmış bir kitap olduğunu...görsel açıdan zengin olduğu gibi öğrencileri aktif eden öğrenci merkezli eğitime göre hazırlanan bir kitap.haaaa söylemeyi unuttum dimi.. cumhur hocamızın 10.sınıf coğrafya konu anlatımlı kitabı....

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
ozan
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2007, 19:30:37 »

Hocam,bence kitap bazı muğlak sorularla dolu.Konu anlatımı ve bilgi dağınıklığı var.Özellikle değerlendirme sorularında dershane öğretmenleri ile tartışıyoruz.Bilgi seviyesi yetersiz.
bacardi
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

eylül yağmuru

Site
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2007, 19:46:42 »

geçen sene müfredatı hazırlayan arkadaşlar istanbul ted kolejinde bir seminer verdiler bende katıldım eksikleri söyleyin yenidir değişikliklere açıktır falan üniversite hocalarından tüm öğretmenlere kadar herkesten şikayet gitmesine rağmen (ted koleji gibi özel ve 15 kişilik sınıflar hariç)   dr. salih şahin beyler bu sene de herhangi bir değişiklik yapmamışlar ne diyelim
evet yukarda bir öğretmen arkadaşımız belirtmiş coğrafya dersinde bile yardımcı kitaplara ihtiyaç varsa ......

eylül yağmuru
zeybek43
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 09 Kasım 2007, 20:14:04 »

açıkçası çok kötü hazırlanmış bir kitap bazen bu işin içinden nasıl çıkarız diye yakınıyorum ....ya tamam yapılmak istenen güzel ama yeterli değil bence yardımcı ders kitabı aldırayım diyorum onu da alabilcek öğrenci sınırlı bu işe bir çözüm bulunmalı.değilmi arkdaşlar..sadce lise 2 değil bence lise 1 de çok kötü..........
büget
VIP Üye

Performans: 109
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2007, 20:20:02 »

Bence kitabın yanında müfredat ne kadar özenle oluşturulmuş ona da bakmak lazım. Böyle bir kitabın yazılmasını da eh artık yadırgamadım. Anafartalar hocam ne güzel ifade etmiş. Bakalım neler göreceğiz. Bu eleştirilere kulaklarını tıkayanlar ne iş yaparlar acaba? Bu sorun bizimle kalmayacak arkadaşlar daha yeni hazırlanacak müfredatlar da var. Onlar da hazırlansın da bedava kitap dağıtma onurunu yaşayan bakanlığımız halkı ilköğretim öğrencilerinin dergi abonesi olmaları gibi yardımcı kaynak eserlerle donatacak. Kardeşim bu işi bilenlere verin de bakın nasıl yazılıyor. Bu sitede bu işi yapan çok yetenkli arkadaşlar var. MEB size duyurulur!

OĞUL;
Bilirmisin ?
Kışı çok serttir bizim oraların, acımasız ve şevkatsız
Tıpkı yaşadığım hayata benzer,
Duvarları taştan, harcı çamurdan,
Çatısı söğüt dalı üzerine boyumca topraktan...
sezgin
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2007, 21:36:03 »

10. sınıfta hadi birinci dönemi idare ediyoruz bazı yanlışlara rağmen ama ikinci dönem  birinci döneme benzer konular içerdiği için öğrencide sıkılıyor.Mutlaka  programın değiştirilmesi lazım diye düşünüyorum
yumut81
Sürekli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 10 Kasım 2007, 20:50:09 »

3-4 yıl öne uni.den mezun olmuş ve bu sene göreve başlayan bir öğretmen olarak ben bile bu kitaplardan bir şey anlamıyorum bazen kafam karışıyor,bazen bildiğim konularda bile benmi yanlış biliyorum diye tereddüte düştüğüm oluyor.Bazen dersler hem benim için hemde öğrenciler için sıkıcı oluyor.Ne deyim alışacağız artık bu ders kitaplarına!
mc_venom
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2007, 07:50:35 »

Hocam bende 10. sınıf öğrencisiyim ve kitaptan nefret ettim geçen senede böyle bir kitapla karşı karşıya kalmıştık ve ders işleyememiştik kitapla bu nedenle ben bi çok yardımcı kitap kullanmak durumunda kalıyorum çok zor oluyor benim için de seneyede yine böyle kitaplarla devam etmek zorundamı kalacağız..!!!!?
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2007, 10:13:01 »

acaba şu kitaplara yararlıdır diyecek bir öğretmen arkadaşımız varmıdır acaba bence bu konuda kökten bir çözüm gerekmektedir kitap işini meb daha profesyonel kişilere ve kurumlara bırakmalıdır ahbap çavuş ilişkisi hemen bitirilmelidir

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
anacoda
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 24 Aralık 2007, 15:33:11 »

kitapta doğru dürüst bişilr yazsa öğretmenler bu derste çok yazı yazdırmak yerine konu anlatsalar daha işe yarardı
anacoda
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 24 Aralık 2007, 15:34:48 »

bu kitaplardan tek coğrafya hocaları değil diğer hocalarda sikayetçi
POLAT_27PLT002
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 02 Ocak 2008, 15:13:20 »

10  sınıf  coğrafya  kitabını  hiç  beğen  miyorum  ?  çünkü   ders  anlatmaktan  çok  soru sormuş .  Bizim  coğrafya  hocasıda   beğenmiyor  kitabı .saygılarla  hocalarım.
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic