Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Köyceğiz ve Çamiçi gölleri alüvyal set değil mi?  (Okunma Sayısı 8407 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Nisan 2007, 11:41:15 »

Senelerdir Köyceğiz ve Çamiçi gölleri alüvyal set olarak geçiyordu.Yeni 10.sınıf kitabı 132.sayfada Türkiye'nin gölleri tablosunda kıyı set gölü olarak alınmış.Köyceğiz Dalaman Çayının,Çamiçi gölü de B.Menderes'in getirdiği alüvyonlarla oluşmuş bir aluvyal set gölü değil midir?

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
bora
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2007, 12:09:51 »

Aynen belirtmiş olduğunuz akarsular tarafından oluşturulmuş, alüvyal set gölleridir.
seyhoglu
VIP Üye

Performans: 71
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2007, 12:34:31 »

Hocam kitapta yanlış bilgi verilmiş.Biz öğrencilere doğrusu olan alüvyal set gölü olarak verelim.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2007, 12:36:20 »

Değerli meslektaşım bu konu uzun uzun tartışılmış ve güzel bir sonuca bağlanmıştı.
Forumun arama motoruzunu kullanmanızda fayda var...

Hoşçakalın....

Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2007, 12:37:42 »

Arkadaşlar. Vallahi ben de şaşırdım. Yıllardır alüvyal set olarak anlattık. Şimdiki 10. sınıf kitabında da kıyı set olarak geçiyor. Bu durumu öğrencilere anlatmak da zor. Ne yapacağız bilemiyorum.
bora
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2007, 13:10:43 »

Birde buradan tartışılan konulara bakacak olursak, üzülerek söyleyeyim branşımızla ilgili bilgiler tam oturuşmamış(yani kişiden kişiye değişiyor), hatta coğrafya terimlerinde bile bir birliktelik yok.
ihmer
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2007, 13:22:57 »

Bu konu daha önce de tartışılmıştı. İkiside alüvyal set gölüdür.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2007, 14:14:11 »

Ben şunu anlamıyorum arkadaşlar.Bir soru sorduk.Sağolsun bazı arkadaşlar cevap yazmışlar.Ben yaklaşık iki aydır bu siteye ciddi cidi katılıyorum ve katkıda da bulunuyorum.Ama sorduğum sorunun daha önce cevaplandığını hatırlamıyorum.Cevaplanmış olsa ne olacak?Bir kez daha konuşmanın kime ne zararı var.Yeniden sormuşum.
      Burada meslektaşlarımızla kafamıza takılan meseleleri tartışmayacaksak bu site neye yarar o zaman.Cevap yerine bu konu açılmıştı,tartışılmıştı gibi ifadeler bence hiç şık değil.Bakın cevaplarda benim gibi bu konu ile ilk defa muhatap olan arkadaşlar da var. L
      Lütfen arkadaşlar başkalarının mesajlarında benim de hatırladığım tekrar konular da vardı.Ama hiç bu şekilde cevap vermeyi düşünmedim.En kötü ihtimalle cevap vermezsiniz olur biter.Kimseden zorla cevap isteyecek halimiz yok.Bu durum gerçekten kırıcı.
      Bu konu madem var sitede.Kaldırın o zaman.Ben silmeyi bilmiyorum.Bilsem silerdim.Kimseyi de böyle tekrar mesajlarla rahatsız etmezdim.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
vural1967
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 25 Nisan 2010, 14:41:18 »

bizde üniversitede bunları kıyı set gölü olarak gördük bence son hali doğru gibi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic