Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 10.sınıf MPS coğrafya kitabı (Ergin TAYLAN - Karekök Yayıncılık)  (Okunma Sayısı 3704 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ergintaylan
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 08 Ocak 2012, 14:26:20 »

10.sınıf müfredatıyla bire bir örtüşen ve MEB kazanımlarını detaylandırarak işlediğim bu kitap diğerlerinde olduğu gibi köşetaşı anlatım sistemiyle işlenmiştir. Yaklaşık 510 sayfa olan bu kitap Türkiye'nin en ayrıntılı 10. sınıf coğrafya yardımcı kitaplarından biridir. 40 dakikalık dersler düşünülerek hazırlanmış olan bu kitabımda her kazanıma uygun konu anlatımı, orjinal soru tipleri, etkinlik soruları, kazanımla ilgili çıkmış ÖSYS soruları bulunmaktadır.
* Türkiye'de kabul gören köşetaşı anlatım sistemiyle her bir kazanım yada detaylandırılmış kazanımlar örnek bir soru üzerinden öğrenciye kavratılıp özlü ve kısa konu anlatımıyla işlenmektedir. MPS kitaplarının sol sayfalarında kazanımın özlü ve pratik anlatımı, sağ sayfalarda o kazanım ile ilgili etkinlik örnekleri ve 3 tane de çoktan seçmeli soru vardır.
* Ünite sonunda her kazanımla ilgili tarama testi, ardırdan ünite ile ilgili 2 tane konu testi, ardından o ünite ve kazanımla ilgili şimdiye kadar çıkmış ÖSYM soruları ve çözüm sayfaları bulunmaktadır.
* Sistemin bir parçasını anlatayım: Diyelimki tarama testini çözen bir öğrenci 5. ve 9. soruları yanlış yaptıysa 5. ve 9. köşetaşını yani ünitenin 5. ve 9. kazanımını iyi öğrenememiş demektir. Öğrenciden istenen 5. ve 9. köşetaşını tekrar okuyup öğrenmeyi tamamlamasıdır.
Kitabımı sınıf içinde kullanan ve öğrencilerine bu kitaptan ödevlendirmeler verip geri bildirim isteyen öğretmenlerimizin tüm yorumlarını ve eleştirilerini almak isterim. Bana özelden yada hotmail adresimden ulaşabilirsiniz.
Kitabım 3 seneden beri güncellenmekte ve daha işlevsel hale getirilmektedir.Köşetaşı anlatım sistemini diğer mesajlarımda detaylı olarak anlattım.

KAREKÖK YAYINCILIK COĞRAFYA KİTAP YAZARI
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic